קורס סקיפרים

איתך עד לרשיון משיט 30

קורס סקיפרים עושים רק ברויאל סוסייטי אשדוד. קורס חוויתי בלתי נשכח וזוהי רק תחילתה של הרפתקאה שבסופה תהנו מהיכולת להשכיר יאכטה ולהשיט בעצמכם יאכטה מפרשית, הצטרפו לקהילת הסקיפרים של ישראל. אנחנו מזמינים אותך איתנו לים הפתוח.

שייט אתגרי אשדוד

הקורס מקנה כלים מעשיים ותיאורטיים במכונאות(מכונה), ניווט חופי, ניווט מכשירים, וימאות. נילמד על בטיחות ימית, מטאורולוגיה. הלימודים התאורטיים מתקיימים ביאכטה במרינה אשדוד בית הספר לשייט במרינה אשדוד מציע לימודי שייט על יאכטה, לצורך קבלת רשיון משיט 30 ע"י משרד התחבורה

קורס סקיפרים בקצב שלך, אנחנו מלווים אותך עד לקבלת רישיון סקיפר 30, לימדו את התאוריה בזמן שלכם בנוחות מהבית או בעבודה. שעות ים רבות לפי הצורך. לימוד בשיעורים פרטיים בקבוצות קטנות עד 4 תלמידים. אנחנו איתך עד קבלת רישיון סקיפר 30 בית ספר לשייט רויאל סוסייטי, קורס סקיפרים, מועדון השייט, שייט זוגי רומנטי הפלגות ומסיבות, הצעות נישואין.

מועדון יאכטות ובית ספר לשייט

מועדון יאכטות ובית ספר לשייט שמכשיר לרישיון סקיפרים, ביחס אישי וליווי צמוד עד לקבלת רשיון סקיפר 30. לאחר הקורס תוכלו להשכיר יאכטה למגוון אירועים שונים על יאכטה ולצאת ללב הים. אצלנו המורים אדיבים ומנוסים במקצועות הימאות מפרשנות, מכונה, ניווט מכשירים וניווט חופי. תוכלו ללמוד עם מורה פרטי או באופן קבוצתי או בזום את לימודי התיאוריה לקראת הרישיון הימי ולקבל הכשרה מעשית ופרקטית על היאכטות שלנו.

בואו להיות סקיפרים

רישיון סקיפר 30 הוא הכניסה שלכם לעולם הטבע והים. בסיום הקורס תקבל/י תעודת משיט 30 . בעלי תעודת משיט 30 יכולים לשוט בכל חופי ישראל, את הידע הנלמד בקורס תוכלו לתרגם לשלל טיולי טבע בחופי הארץ וההרפתקאות והחוויות לא יסולא בפז. הרשיון מעניק אישור בכדי להשיט כלי שיט עד 24 מטר

קריטריונים לקבלת רישיון סקיפר:

רישיון סקיפר 30 הינו מטעם משרד התחבורה

ניתן להפליג 12 מייל מהחוף

כלי שייט עד 24 מטר

קריטריונים לקבלת רשיון משיט 30 סקיפר:

  1. מעבר של 4 מבחני תאוריה: ימאות, מכונה, נווט מכשירים, נווט חופי

2. מעבר טסט מעשי

3. אישור רפואי

4. בדיקת ראיה

קורס משיט 30

תכנית הלימודים תקנה לך את כל המיומנויות והידע הנדרשים למשיט יאכטה 30. קורס הסקיפרים נועד לאנשים הרפתקנים, לאוהבי  ים וטבע.

קורס משיט 30  פותח לך דרך חדשה אל עולם מופלא. משיט 30 מתחיל בקורס סקיפרים כיפי ומקצועי שבמהלכו לומדים שייט מהרמה הבסיסית ובהמשך יהפוך אתכם למקצוענים המסוגלים להשיט יאכטה בים ולהיות הקפטן, קורס משיט 30 מבטיח לכם הרפתקאות וחוויות מלאות אדרנלין. שייט ביחד עם חברים ומשפחות, תוכלו להשתתף בשייט תחרותי, אתם מוזמנים ללמוד  מהסקיפרים האדיבים המנוסים שלנו.

הים הפתוח, האופק, השמש  הרוח במפרשים, הרגשת הגלישה על הגל, השייט אל כל מקום שתבחר בעולם.  אם ההרפתקן קיים בתוכך אז בטוח שהמקום שלך אצלנו בבית הספר לשייט . ברויאל סוסייטי תלמדו לממש את אהבכם לים, בואו להכיר עולם מרתק, להכיר אנשים חדשים, טכנולוגיות חדשות, מקומות יפייפים. קורס משיט 30 יעניק לכם הבנות ומיומנויות לכל חייכם.

בית הספר לשיט רויאל סוסייטי אשדוד החל את דרכו ב-2019, לפני מספר שנים הספורט המיוחד הזה היה נחלתם של עשירים, נכון להיום גם השכבות הפחות מבוססות החלו ליהנות מהספורט המענג, האתגרי והחוויתי. עלות קורס סקיפרים או בשמו הנוסף משיט 30 נעה בין 6000 ל־12 אלף שקלים, במועדון השיט רויאל סוסייטי תצאו להפלגות אימון ותרגול קבוצתיות  בהם תלמדו אך להיות סקיפרים.

מבנה הקורסים

קורס מכונה
בקורס זה נלמד את המערכות בספינה: סוגי מנועים, ציר/ברך המדחף, משאבות המים בכלל ומשאבת המנוע בפרט. מצברים, זיהוי תקלות ופתרונם.
קורס ניווט מכשירים
בקורס זה נכיר טכנולוגיות ומיכשור ימי דיגיטלי. נתמקד בעיקר: GPS , מכשיר הקשר, מד העומק ומד המהירות, לוויינים וניווט, אמצעי הצלה, פעילות רדאר.
קורס ניווט חופי
בקורס זה נלמד את הנושאים הבאים: המפה הימית, נלמד לאתר מיקום הספינה על המפות, תכנון מסלולי הפלגה על המפה
קורס ימאות ג'
בקורס זה נלמד את הנושאים הבאים: תקנות ונהלים וחוקי הדרך, סוגי כלי שייט וקיטלוגם, אותות קוליים, אורות ניווט, סימני מצוקה, מטאורולוגיה.

קורס  מעשי כבר בתחילת הקורס תתחילו להתנהג כסקיפרים. כלומר: שליטה בכלי השייט, הנהגת הצוות, להיות מוכן לכל תרחיש ולספק עבורם פתרונות.ראוי להתכונן לטסט המעשי בהקפדה, נרכז את ליבת הנושאים שנלמדו במהלך הקורסים העיוניים,  בנוסף כל הנלמד במעשי ובדגש על אדם בים, עגינה ושליטה ביאכטה ובצוות.

רישיונות משיט 

  • ללא רישיון, מפרשית/מנועית עד 6.99מטר ומנוע עד 6HP (ישנם הגבלות)
  • משיט-12 – סירת מנוע עוצמה א’, שייט חופי. רשאי להשיט סירת מנוע שאינו עולה על 110 KW 150HP
  • משיט-13 – סירת/ספינת מנוע עוצמה ב', אורכה עד 8.5 מטרים, שייט חופי הספק המנוע ללא הגבלה
  • משיט-20-  סירת נוסעים בשכר לשייט חופי.
  • משיט-21 – מפרשיות לשייט חופי במסגרת אגודות ספורט.
  • משיט-30 – ספינה לשייט חופי סקיפר
  • משיט-40-  ספינת נוסעים בשכר 55 נוסעים לשייט חופי. מנועית/מפרשית
  • משיט 50 – ספינה גוררת לשייט חופי בערך 500HP
  • משיט 60 – ספינה למסע בין לאומי.

אגרות משיט 30 סקיפר

1. בחינה עיונית למשיט ספינה ₪ 293 כפול 4 תאוריות = כ1200שח
2. בחינה מעשית למשיט ספינה ₪ 509
3. מתן תעודת משיט קבועה או חידושה 107 ₪

לעמוד האגרות רספן חובת תשלום אגרה מראש כתנאי לקבלת שרות ברספ"ן

רספן – לתשלום אגרות משיט

הפלגות זמן ים

להפליג בחופי ישראל זה כיף בלתי רגיל, אבל ההרפתקניים בנינו ירצו  לחצות גבולות וימים ולחוות ולהיות שייטים אמתיים במים כחולים – הפלגות ה-סי טיים שלנו יאמנו ויכשירו אתכם להיות שייטים בינלאומיים. במהלך הפלגה תתנסו בכל המידע הדרוש לשייט בינלאומי: תכנון הנתיב, לוח זמנים להפלגה, הכנת היאכטה, חציית גבולות והתנהלות מול הרשויות, הצטיידות בשתייה ובמזון כנדרש, ניהול שגרת הפלגה ביאכטה ביום ובלילה תוך כדי התמודדות עם תנאי מזג האוויר, משמרות, ארוחות ועוד.

שייט בודד

רשות הספנות והנמלים

שם הנוהל: מתן היתר שיט בודד
מבוא –
בהתאם לתקנות בטיחות השיט כל כלי שייט מחויב במספר אנשי צוות בטיחות בעת השטתו
וזאת בהתאם לסוגו וייעודו, זאת במטרה לשמור על בטיחות חיי הצוות והחיים בים, בטיחות
השיט ולצמצם במידה ניכרת את הסיכונים הכרוכים בפעולת ההשטה.
בעת השטת כלי שיט לבד )שהוא סירה או ספינה(, סיכונים אלה גדולים יותר ועל כן יש לנקוט
באמצעי זהירות, תוך התאמת כלי השיט להשטה כזו ובדיקת מאפייני המשיט לביצוע השטה
זו. מאפיינים אלו קשורים למצבו הבריאותי והפיזי של המשיט וליכולתו לבצע את כל הפעולות
הנדרשות להשטת כלי השיט בבטחה, כמו גם יכולותיו לשרוד בעת מצוקה, כמו גם ציוד
פרטני הנדרש לרגעי מצוקה כאמור. להמשך קריאה

*מחירי הקורס לא כוללים: ספרים סרגל מפות אגרות

תפריט נגישות

שייט זוגי באשדוד